close
تبلیغات در اینترنت
مهارت ها زندگی
loading...

روانشناسی و فرهنگی

مهارت ها زندگی

10روش براي کاهش فشار رواني

در زندگي امروزه نمي توان فشارهاي روحي و رواني حاصل از وقايع روزمره زندگي را به طور کل حذف و کنار گذاشت. بهتر است راه هاي مواجهه و مقابله با آنها را آموخت تا شدت نيافته و به افسردگي و درماندگي تبديل نشوند. در زير به ده راهکار ساده جهت کاهش فشارهاي روحي و رواني اشاره شده است:

1- با صرف غذا آرامش بيابيد:
 

متخصصان ام.اي.تي طي پژوهش هايي به اين نتيجه رسيده اند که مصرف کربوهيدارت باعث افزايش سروتونين در مغز انسان شده و تاثير مثبتي بر خلق و خوي فرد گذاشته و در نتيجه تاثير آرام بخشي بر کل بدن به جا مي گذارد و عوارض حاصل از فشار رواني همچون خشم، تنش، زودرنجي و ناتواني در تمرکز را کاهش مي دهد. از آنجايي که تاثير کربوهيدارت ها بر بهبود حالت انسان نياز به زمان دارد و فقط 2 تا 3 ساعت دوام مي آورد، بهتر است روزهاي پرتنش در چند وعده، غذاي کم حجم و حاوي کربوهيدارت ها مصرف شود. ولي در عين حال ميزان کل کالري مورد نياز را در وضع مناسبي ثابت نگهداريم.

حمید رضا عشریه بازديد : 130 سه شنبه 06 تير 1391 زمان : 7:55 نظرات ()

تقویت خودباوری و خود شناسی

تقويت خودباوري

دانش‌آموزان در اثر موفقيت‌هاي كوچك و تدريجي، در تجربه شخصي خودشان به اين باور مي‌رسند كه مي‌توانند، تجربه‌ي ده‌ها دانش‌آموز ترك تحصيل كرده و داوطلباني كه پس از خاتمه‌ي خدمت سربازي كار مطالعه را از سر مي‌گيرند و تجربه‌ي ‌خانم‌هاي خانه‌دار و مادراني كه با دشوار‌ي‌هاي زندگي، درس خواندن را از سرگرفته‌اند و با رشد جهشي به موفقيت‌هاي درخشاني دست يافته‌اند مؤيد اين ادعاست.

 

خودشناسي و تعديل توقع‌هاي افراطي از دانش‌آموز

«پارادوكس عجيبي است: آن‌گاه كه خود را همان‌گونه كه هستيم، مي‌شناسيم، تغيير آغاز مي‌شود.» با كارنامه‌ي آزمون‌هاي متوالي، هر دانش‌آموز، جايگاه خود را در ميان ساير دانش‌آموزان مي‌شناسد و تشخيص مي‌دهد كه او اولين فرد دنيا نيست و آخرين فرد دنيا هم نيست. اوليا هم فرزند خود را همان‌گونه كه هست مي‌پذيرند و اين‌گونه است كه تغيير آغاز مي‌شود.

 

حمید رضا عشریه بازديد : 101 سه شنبه 30 خرداد 1391 زمان : 9:0 نظرات ()

چهار قانون شادکامی و موفقیت

در اینجا چهار قانون مهم شادکامی و موفقیت بیان گردیده است. توصیه ما به شما این است که در طول ‌ماه، هر هفته یکی از قانون‌ها را به کار ببرید و بعد از این، هر روز از این قانون‌ها استفاده کنید و آنها را در زندگی‌تان به‌کار ببرید.

قانون اول: نعمت‌هایت را بشمار
نعمت‌هایی را که در زندگی داری، بشمار. چرا فقط توجهت را بر روی نداشته‌هایت متمرکز می‌کنی و فکرهایت را درهم می‌ریزی؟ این اولین قانون است. از هم‌اکنون کاغذ و قلمی بردار و تمام داشته‌هایت را که خدای مهربان، تقدیمت کرده است، بنویس و به‌خاطر آنها، خدا را شاکر باش، نعمت شنیدن، صحبت کردن، دیدن و هر چیزی را که داری. تو چیزهای زیادی داری. نعمت‌های تو از ظرفیتت بیشتر است و تو هرگز به آنها فکر نمی‌کنی و از آ‌ها بهره نمی‌بری. خداوند، این نعمت‌ها را که با سخاوت به تو اهدا کرده، در نظرت خیلی عادی و معمولی جلوه کرده است.

حتی اکنون، تو از نعمت‌هایی که می‌توانند به تو سربلندی و افتخار ببخشند، برخورداری. این‌ها گنجینه‌هایی هستند که مانند ابزاری برای ساخت، می‌توانند آینده بهتر تو را پی‌ریزی کنند. از امروز شروع کن، ضعف‌هایی که شکست تو را فراهم می‌‌آورند، فقط در فکر تو زندگی می‌کنند.

فهرست نعمت‌هایت را دوباره مرور کن، دارایی‌هایت را حساب کن. تو خیلی از چیزها را داری که دیگران از آن محروم‌اند. روی این قانون، خوب فکرکن.

حمید رضا عشریه بازديد : 137 یکشنبه 28 خرداد 1391 زمان : 10:5 نظرات ()

مثبت اندیش باشید !!!!!

مثبت اندیش باشید !!!!!

مثبت اندیش باشید !!!!!
وقتی به چیزی فکر می‌کنید، در واقع برایش کارت دعوت می‌فرستید. آیا هرگز برایتان پیش آمده که به دوستی که مدت‌ها از او بی‌خبر بوده‌اید فکر کنید و او ناگهان پس از سال‌ها، به شما تلفن بزند؟

شما با کلام خود می‌توانید روند حوادث را تغییر دهید. آیا هیچ‌وقت به این موضوع فکر کرده‌اید که
ارادهٔ شما، تولید کننده افکارتان است نه اتفاقات روزمره. افکار و تصاویر ذهنی خود را کنترل کنید و اراده خود را بر آن‌ها تحمیل کنید. هرگز اجازه ندهید فردی یا موضوعی افکار شما را دستخوش نوسان کند یا تصویر ذهنی نامطلوبی برای شما بسازد. به‌جای تصاویر درهم و منفی، تصاویری زیبا از ذهنتان بسازید آن‌گاه خواهید دید که ذهن شما چه پیشگوی قابلی است.

حمید رضا عشریه بازديد : 47 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:57 نظرات ()

راز آرامش درون چیست؟

راز آرامش درون چیست؟

راز آرامش درون چیست؟
 
راز آرامش درون در این است که دلت همیشه شاد باشد، حتی هنگامی که دیگران عبوس هستند.
 
1 - راز آرامش درون خویشتنداری است، انرژیهای خود را پراکنده نکن، بلکه آنها را تحت نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایتشان کن.
2 - راز آرامش درون در این است که هر کاری را با حواس جمع و علاقه انجام دهی.
3 - راز آرامش درون در زمان حال زندگی کردن است،  ... گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن.
4 - راز آرامش درون در آسایش درون است، یعنی آسایش جسمانی ، عاطفی ذهنی و معنوی. 
5 - راز آرامش درون در دل نبستن است، این را بدان که در حقیقت هیچ چیز و هیچ کس به تو تعلق ندارد.
6 - راز آرامش درون در شادی است، افکار شادی آفرین را آگاهانه حفظ کن.
7 - این را بدان که شادی در درون تو جای داردو نه در اشیاء و شرایط خارج از وجود تو .
حمید رضا عشریه بازديد : 46 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:55 نظرات ()

12 عادت خوب در زندگی روزمره

12 عادت خوب در زندگی روزمره

12 عادت خوب در زندگی روزمره
مسوول اعمال و رفتار خود باشید. اکثر ما تمایل داریم به خود نگاه نکنیم، بلکه همیشه به عیب و نقص های دیگران توجه کنیم. شما باید مسوول اعمال و رفتار خود باشید، نه مسوول رفتار دیگران

1 - فکر و ذهن خود را بر راه حل ها متمرکز کنید، نه بر مسایل و مشکلات
اگر در زندگی مشکلی پیش بیاید، برای اکثر افراد، طبیعی است که فکر و ذهنشان را بر آن مساله و مشکل و اینکه چقدر ناخوشایند است، متمرکز کنند. معمولا در این مواقع، می پرسید چگونه این مساله و مشکل برای شما اتفاق افتاده و چرا؟ و اصلا چرا این قدر بدشانس هستید؟ و ... شما در مساله خود غرق می شوید و این وضعیت و موقعیت را مانند یک فیلم ویدیویی بارها از ذهن خود می گذرانید.

آیا این کار، به شما کمکی خواهد کرد؟ این کار، کمکی به شما نمی کند. چرا فکر و ذهن خود را بر روی راه حل ها متمرکز نمی کنید؟ شما نمی توانید هیچ کاری در خصوص مساله و مشکل انجام دهید، بنابراین، تمام انرژی خود را به سوی راه حل تغییر جهت دهید. به متمرکز کردن فکر و ذهن خود بر مسایل و مشکلات پایان دهید و سعی کنید ذهن خود را بر آنچه که اکنون در حال انجامش هستید، معطوف سازید. شما نمی توانید آنچه را که اتفاق افتاده است، تغییر دهید، بنابراین، چرا به مسایل و نکات منفی، انرژی بیشتری دهید. به آینده نگاه کرده و راهی را انتخاب کنید که شما را به خارج از وضعیت و موقعیت کنونی سوق می دهد.
حمید رضا عشریه بازديد : 59 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:53 نظرات ()
تبليغات
  • فروشگاه اينترنتی
  • لينک دوستان