close
تبلیغات در اینترنت
فرهنگی
loading...

روانشناسی و فرهنگی

فرهنگی

جايگاه حجاب از ديدگاه روانشناسي

هر انساني، با هر نظام فكري، افعال اختياري‏اش را به منظور رسيدن به اهدافي كه آن‏ها را پسنديده و خوب تشخيص داده، انجام مي‏دهد؛ به عبارت ديگر، تمام افعال ارادي آدمي، تابع حسن و قبحي است كه تشخيص مي‏دهد. «حجاب و بي‏حجابي» نيز از اين چارچوب برون نيست. عده‏اي حجاب را نيك مي‏دانند و بدان پايبندند و در مقابل، بي‏حجابي را زشت مي‏شمارند و از آن بيزاري مي‏جويند؛ چنان كه گروهي بي‏حجابي را پسنديده، به آن اهتمام مي‏ورزند و حجاب را عملي زشت دانسته، دامن خود را از آن پاك مي‏سازند. اين نوشتار، فارغ از دليل‏هاي عقلي و نقلي و مقتضيات فطري در پي بررسي آثار اين دو پديده است و خوبي و بدي و زشتي و زيبايي هر يك را مي‏نماياند تا هر كس با تدبير در آثار آن دو، راه صواب پيش گيرد.

 
حمید رضا عشریه بازديد : 142 پنجشنبه 1 تير 1391 زمان : 7:56 نظرات ()

تأثیر فیلم و سینما بر کودکان

فیلم و سینما به عنوان یکی از مهم ترین وسایل ارتباط جمعی در زندگی روزمره افراد، داد و ستدهای اجتماعی، ساختار زندگی انسان ها، چگونگی برقراری ارتباطات درون گروهی و برون گروهی و حتی اندیشه هر فرد برای چگونه زیستن است. به طوری که می توان ادعا کرد اندیشه ها، عقاید، نگرش ها و در یک روند کلی، فلسفه زندگی انسان ها با فیلم شکل می گیرد، تغییر می کند، اصلاح یا تخریب می شود... .
به عنوان مثال زوجی در حال جدایی، با دیدن فیلمی که در آن یکی از طرفین با گذشت و ایثار تداوم دهنده زندگی مشترک می شود، یا نمایش عواقب و عوارض طلاق، دوباره به هم پیوند می خورند و این چیزی جز تأثیر اعجاب انگیز فیلم روی افراد نیست.
حمید رضا عشریه بازديد : 119 یکشنبه 28 خرداد 1391 زمان : 10:37 نظرات ()

هنر ایران

هنر در مشرق زمینِ افسونگر با آن همه سهم و اعتبار در پاگیری تمدن و فرهنگ جهانی بهگونهای مكاشفه و راز و نیاز هنرمند بوده است. هنرمند شرقی در خلوت خویش، گوشهگیر و منزوی، پنهان و ناآشكار، تلاش در ارائه ذوق و هنری بسیار تجریدی داشته است كه چه بسا تنها خود به مفهوم و معانی آن آشنا بوده و دیگرانی كه آشنایی و الفت با دنیای او را داشتهاند - خلاقیتی درست برخلاف آرمان هنری هنرمند مغربزمین كه گریزان از درونگرایی، خلاقیت هنریش نموداری آشكار از نگاه مشتاقانه و تجربه عام، صرفاً در خدمت زیبایی محض بوده است.
حمید رضا عشریه بازديد : 69 یکشنبه 28 خرداد 1391 زمان : 10:35 نظرات ()

مهمترین شاخصه های هنر اسلامی از نگاه شهید آوینی


مهمترین شاخصه های هنر اسلامی از نگاه شهید آوینی

مهمترین شاخصه های هنر اسلامی از نگاه شهید آوینی

آیت الله جوادی آملی_
آوینی همواره در پی استفاده از شاخصه های هنر اسلامی برای بیان ظرافت های روحی و روانی انسان بود . آیت الله جوادی آملی که در مقاله حاضر زوایایی از هنر اسلامی و جدائی آن از هنر غیر اسلامی ، تبلور هنر ادبی اسلام در قرآن و سر پیروزی هنر اسلامی بر هنر جاهلی ، امتیاز اساسی آن برهنر تجسیم پیروان بودا و برهمن از یک سو و پیروان مسیح (ع)از سوی دیگر تبیین و هنر اصیل  اسلامی ، منزه از بوی بودایی و تثلیث ترسایی ، بل توحید ناب می دانند، به تعریف هنرمند اسلامی و جدایی آن از هنر پیشه غیر اسلامی می پردازد و ویژگی هنرمندان شهید ، جانباز ،آزاده و بالاخره شیفته نظام اسلامی و مستقل و خودکفا که جامع هنر و ظفرند و هنر شهادت را شاهد هنرمندی خویش قرار داده اند معرفی و به عنوان مثال از شهید آوینی نام می برند ، که : آفتاب آمد دلیل آفتاب .....

حمید رضا عشریه بازديد : 140 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 13:11 نظرات ()

بيست و شش عيد ماه

بيست و شش عيد ماه

آيين ويژه سنتي ۲۶ عيد ماه طبري هر سال در تاريخ ۲۸ تيرماه شمسي در بيشتر روستاهاي استان برگزار مي‌شود.

در روستاي امامزاده حسن سوادکوه اين مراسم با آداب خاصي انجام مي‌شود. اين رسم به جشن مردگان نيز معروف است. بر اساس سنت رايج و باورهاي مردم در زمان‌هاي قديم فريدون پادشاه پيشدادي به خونخواهي پدرش جمشيد شاه حاک پادشاه را سرنگون مي‌کند، مردم خبر اين پيروزي را در شب با آتش زدن بوته‌ها به يکديگر اطلاع مي دهند و فرداي آن روز با برپايي جشن و مسابقه کشتي اين پيروزي را گرامي مي دارند. امروزه نيز اهالي روستاهاي اطراف همگي به امامزاده حسن مي آيند و علاوه بر خيرات کردن براي اموات خود و روشن کردن شمع روي مزارها، تماشاگر مسابقه کشتي سنتي لوچو مي‌شوند. در اين روز کشتي گيران سوادکوه در اين محوطه گرد مي آيند و به مصاف هم مي روند. در مناطق جلگه‌اي جشن مردگان در آرامگاه‌ها برگزار مي‌شود.

حمید رضا عشریه بازديد : 96 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 13:8 نظرات ()

تيرماه سيزده

تيرماه سيزده

از ديگر مراسم سنتي و رسمي مازندران تيرماه سيزده است که در اواسط آبان هر سال برگزار مي‌شود. البته روايات مختلف در مورد تيرماه سيزده وجود دارد. مي‌گويند که شب تولد حضرت علي (ع) است و اينکه پيروزي کاوه بر ضحاک و جشن مهرگان است. در اين شب همه خانواده کنار هم جمع مي‌شوند و تا پاسي از شب به خوردن تنقلات و گوش دادن به قصه و افسانه‌هاي بزرگ ترها سپري مي‌کنند جوانان هم با در دست داشتن ترکه‌اي بلند که کيسه‌اي به انتهاي آن بسته شده است. همراه کودکان به در خانه‌ها رفته و با سر و صدا و کوبيدن چوب به درخانه‌ها و لال بازي از صاحب خانه تقاضاي هديه مي‌کنند به آنها پول، ميوه، شيريني داده مي‌شود.هنگامي که لال به همراه گروه خود در کوچه‌ها شروع به حرکت مي‌کند اين اشعار را مي خواند؛

« لال بيمو، لال بيمو

پارسال و پيرار بيمو

چل بزن ديگه بزن

لال انه لالک انه

پيسه گنده خوانه

سالو ماه ارزون نوه

لال مار رسوا نو

لال انه لالک انه

پار بورده امسال اِنه »لال آمده، لال آمده، پارسال و امسال امده، چرخ نخ ريسي را حرکت بده، به ديگ بزرم، لال آيد، لال کوچک مي‌آيد، کسي که شيريني پيس کنده مي خواهد مي‌آيد، سال و ماه ارزان نمي‌شود، لال بزرگ رسوا نمي‌شود، لال مي‌آيد، لال کوچک مي‌آيد، پارسال رفته امسال مي‌آيد.

حمید رضا عشریه بازديد : 73 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 13:7 نظرات ()

چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

از مراسم به جا مانده در ايران زمين، چهارشنبه سوري است که در پايان چهارشنبه هر سال برگزار مي‌شود. صبح روز چهارشنبه آش هفت ترشي، درست مي‌کنند. آشي که هفت نوع ترشي مانند؛ آب نارنج، آب ليمو، آب انار، سرکه، گوجه سبز، و آب ازگيل در آن مي ريزند و بعد از آماده شدن بين همسايه‌ها پخش مي‌کنند. غروب روز با آرزوي شادي و خوشي براي خود و خانواده خود از روي آتش مي پرند.

آنها مي خوانند؛

« چهارشنبه سوري کمي

پارسال دسوري کمي

امسال دسوري کمي »

حمید رضا عشریه بازديد : 84 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 13:6 نظرات ()

نوروز خوانی

نوروز خوانی

نوروز خوانان معمولاً پانزده روز قبل از فرا رسيدن عيد نوروز به داخل روستاها مي آيند و با خواندن اشعار در مدح امامان، ترانه‌هاي محلي، طليعه سال نو را به آنان مژده مي دهند. نوروز خوانان 3 نفر هستند که يک نفر اشعار را مي خواند، يک نفر ساز مي زند، نفر ديگر که به آن کوله کش(بارکش) مي‌گويند به در خانه‌هاي مردم مي‌رود و مي خواند؛

« باد بهارون بيمو

نوروز سلطون بيمو

مژده هدين به دوستان

گل به گلستون بيمو

بهار بيمو بهار بيمو خوش بيمو

علي با ذولفقار بيمو، خوش بيمو

نوروزتان نوروز ديگر

شِما رِ سال نو توشِه مِبارک »

صاحب خانه نيز با دادن پول، شيريني، گردو، تخم مرغ و نخود، و کشمش از آنان پذيرايي مي‌کند.

حمید رضا عشریه بازديد : 87 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 13:5 نظرات ()

اوقات فراغت خود را چگونه پر کنیم؟

اوقات فراغت خود را چگونه پر کنیم؟

اوقات فراغت ترکیبی‌ای است چند پهلو. باید گفت اوقات فراغت از چی؟ اوقات فراغت از کار. اوقات فراغت از خواب. اوقات فراغت از خانواده....


تفریحاتی سالم برای تمام گروه‌های سنی 
اوقات فراغت ترکیبی‌ای است چند پهلو. باید گفت اوقات فراغت از چی؟ اوقات فراغت از کار. اوقات فراغت از خواب. اوقات فراغت از خانواده. اوقات فراغت از تحصیل و یا اوقات فراغت از خیلی چیزهای دیگر. هرکسی برای زندگی‌اش برنامه ای دارد. وقتی برای کار. وقتی برای با خانواده بودن. وقتی برای عبادت و وقتی برای تفریح و سرگرمی. عقل اینطور حکم می‌کند.  پس برای یک انسان با برنامه، اوقات فراغتی نمی ماند. البته در این دوره و زمانه به همان وقتی که برای تفریح و سرگرمی کنار گذاشته می شود می گویند اوقات فراغت(که به نظر بنده کمی غلط است). ولی چاره چیست. پس سوالمان می شود اینکه بهتر است اوقات فراغت(البته من اصلا این کلمه را قبول ندارم) مان را چگونه پر کنیم؟

حمید رضا عشریه بازديد : 132 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:47 نظرات ()

اوقات فراغت، فرصت يا تهديد

اوقات فراغت، فرصت يا تهديد

 

ديدگاه‌هاي چند تن از استادان و كارشناسان مسائل تربيتي پيرامون اوقات فراغت

شمارش معكوس 90 روز تعطيلات تابستان آغاز شده است. هر ساله با نزديك شدن به ايام فراغت دانش‌آموزان از تحصيل، دستگاه‌هاي مختلف برنامه‌هاي خود را تحت عنوان «غني‌سازي اوقات فراغت دانش‌آموزان» اعلام مي‌كنند. وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان تبليغات اسلامي، بسيج و... هر ساله آمار و برنامه‌هايي براي اوقات فراغت گزارش مي‌كنند كه غالب آنها را تلاش‌هاي هنري، نقاشي، خوشنويسي، تذهيب، معرق،كلاس‌هاي ورزشي و اردو تشكيل مي‌دهد. به عبارتي هنر و ورزش همان درس بحث‌‌انگيزي كه در طول سال تحصيلي مورد بي‌مهري و بي‌توجهي‌اند، پس چگونه مي‌توان در ترم تابستان باعث شكوفايي خلاقيت دانش‌آموزان شد و در سال تحصيلي تنها به ارائه دروس از پيش تعيين شده فكر كرد؟ چه طور مي‌توان در تابستان كودكان را به كتابخانه دعوت كرد ولي در كتابخانه مدارس و كلاس درس تلاشي به اين منظور انجام نداد.

حمید رضا عشریه بازديد : 95 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:44 نظرات ()

استاد مرحوم محمد دشتي

استاد مرحوم محمد دشتي

متولد 1330 – شهرستان محمودآباد

بنيانگذار مؤسسه فرهنگي تحقيقاتي اميرالمؤمنين

سوابق :

 • مسئول واحد تحقيقاتي بنياد نهج البلاغه واحد قم
 • عضو هيئت علمي مجتمع آموزشي جانبازان
 • مدرس نهج البلاغه در مدرسه عالي قضايي
 • تأليف 110 جلد كتاب
حمید رضا عشریه بازديد : 82 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:42 نظرات ()

دكتر مسعود طبري كوچكسرايي

دكتر مسعود طبري كوچكسرايي

متولد 1336- شهرستان قائمشهر

دكتراي علوم بيولوژيك جنگل از دانشگاه كنت بلژيك

سوابق :

 • مدرس دانشگاه منابع طبيعي نور
 • مدير گروه سابق صنايع چوب و كاغذ دانشكده منابع طبيعي نور
 • استاد تلاشگر و پژوهشگر برتر سال 86 – 84 – 83 – 82 از دانشگاه تربيت مدرس
حمید رضا عشریه بازديد : 74 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:42 نظرات ()

پروفسور بختيار شعباني وركي

پروفسور بختيار شعباني وركي

متولد 1345 – شهرستان سوادكوه (لاجيم)

دكتراي فلسفه و تربيت از دانشگاه تربيت مدرس تهران

سوابق :

 • رئيس دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي دانشگاه فردوسي مشهد
 • عضو انجمن ايراني تعليم و تربيت
 • افتخار گذراندن دوره فرصت مطالعاتي در دانشگاه تورنتو كانادا
 • تأليف بيش از 5 جلد كتاب و مقالات متعدد در زمينه علمي و پژوهشي
حمید رضا عشریه بازديد : 154 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:41 نظرات ()

پروفسور محمد آزادبخت

پروفسور محمد آزادبخت

متولد 1331 – شهرستان نكا

دكتراي داروسازي از دانشگاه علوم پزشكي اصفهان

سوابق :

 • عضو هيئت مؤسس انجمن متخصصين علوم دارويي ايران
 • رئيس دانشكده سابق داروسازي دانشگاه علوم پزشكي مازندران
 • عضو برد فارماكوكنوزي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي
 • عضو هيئت علمي نمونه دانشگاه علوم پزشكي مازندران
 • كسب عنوان نفر اول ورودي در هر دو دوره داروسازي و PHD نارماكوكنوزي دانشكده داروسازي علوم پزشكي اصفهان
 • كسب عنوان نفر اول برد كشور
 • گذراندن فرصت مطالعاتي در گروه فارماكوكنوزي و فيتوشيمي از دانشگاه لوزان سوييس
حمید رضا عشریه بازديد : 148 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:40 نظرات ()

دكتر حبيب الله مشايخي

دكتر حبيب الله مشايخي

متولد 1325 – شهرستان تنكابن

دكتراي مديريت آموزشي از ايلي نويز آمريكا

سوابق :

 • اعزام به كشور فيليپين براي پروژه جمعيت در سال 1374
 • شركت در دفتر يونسكو و اخذ گواهي به عنوان رئيس شوراي اسلامي شهرستان تنكابن در سال 1380
 • انتخاب به عنوان چهره ماندگار از طرف مازندراني هاي مقيم تهران در سال 1384
 • استاد دانشگاه پيام نور مركز تنكابن
حمید رضا عشریه بازديد : 341 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:38 نظرات ()

دكتر حسن مبيني سوچلمائي

دكتر حسن مبيني سوچلمائي

متولد 1344 – شهرستان نكا

دكتراي فقه و حقوق اسلامي از دانشگاه مشهد

سوابق :

 • تحصيلات حوزوي خارج فقه و اصول – فلسفه و كلام و عرفان
 • اخذ پذيرش تحصيلي دكترا در دانشگاه انگلستان و گرايش ماواري جو
 • عضو هيئت علمي دانشگاه پيام نور
 • مؤلف بيش از 8 كتاب ، مؤلف برتر كتاب سال
 • استاد نمونه ، محقق پيشكسوت سال 82
 • مديرگروه فقه و حقوق دانشگاه پيام نور
 • عضو شوراي دانشگاه پيام نور كشور
 • ارائه بيش از 40 مقاله
حمید رضا عشریه بازديد : 119 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:37 نظرات ()

استاد نادعلي اسماعيلي

استاد نادعلي اسماعيلي

متولد 1337 – شهرستان قائمشهر

بنيانگذار روش درمان با طب سوزني در درمان اعتياد كشور

سوابق :

 • اخذ گواهينامه تخصصي طب سوزني در ايران
 • تأليف 23 جلد كتاب در زمينه هاي پزشكي و علوم اسلامي
 • ابداع روش خوددرماني اعتياد از طريق لاله گوش با طب سوزني
 • تنديس و لوح افتخار پيشكسوت نمونه در محور علمي و پژوهشي كشور
 • ارائه و سخنراني بيش از دهها مقاله داخلي و خارجي
 • برگزاركننده اولين كنگره علمي طب سوزني در ايران
 • اخذ نمره برتر در امتحانات تخصصي طب سوزني در دانشگاه پاي لي پكن چين
حمید رضا عشریه بازديد : 529 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:36 نظرات ()

مرحوم دكتر سيد علي طبري پور

مرحوم دكتر سيد علي طبري پور

متولد 1306 – شهرستان بابل

دكتراي پزشكي – متخصص علوم آزمايشگاهي – متخصص بيوشيميست

سوابق :

 • معاون انجمن بيوشيميست هاي ايران
 • سرژرست پزشكان عضو جامعه اسلامي خدمات پزشكي امام خميني (ره) در جبهه ها
 • احداث يكصد واحد مسكوني در سادات محله بابل و 313 واحد قرض الحسنه در مازندران
 • استاد سابق دانشگاه تهران ، آزاد اسلامي و وزارت بهداري
حمید رضا عشریه بازديد : 459 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:35 نظرات ()

دكتر مسلم اكبري نيا

دكتر مسلم اكبري نيا

متولد 1334 – شهرستان آمل

سوابق :

 • دكتراي تخصصي محيط زيست از دانشگاه توكيو ژاپن
 • عضو كميته علمي توسعه پايدار كشور
 • عضو تيم JICA (آژانس همكاري هاي بين المللي ژاپن) در بررسي مديريت جامع تالاب انزلي
 • رياست كنوانسيون بين المللي تالاب ها ( رامسر ) از سال 1378 تا 1381
 • استاديار دانشگاه تربيت مدرس
حمید رضا عشریه بازديد : 93 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:35 نظرات ()

دكتر محمد غفراني

دكتر محمد غفراني

متولد 1317 – شهرستان ساري

فوق تخصص اعصاب اطفال

سوابق :

 • استاد دانشگاه شهيد بهشتي تهران
 • نماينده ايران در كنفرانسهاي علمي پكن ، دهلي نو و چين
حمید رضا عشریه بازديد : 147 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:34 نظرات ()

دكتر شهلا رقيب دوست

دكتر شهلا رقيب دوست

متولد 1337 – شهرستان تنكابن

دكتراي زبان شناسي ، تخصصي عصب شناسي زبان در دانشگاه اتاوا كانادا

سوابق :

 • استاد سابق دانشگاه اتاوا كانادا
 • استاد دانشگاه علامه طباطبايي از سال 84 تاكنون
 • عضو هيئت تحريريه زبان و ادب دانشكده ادبيات علامه طباطبايي
 • موفق به دريافت جايزه بزرگ علمي از دانشگاه كانادا به جهت ارائه رساله دكترا
حمید رضا عشریه بازديد : 545 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:33 نظرات ()

دكتر محسن جهانشاهي

دكتر محسن جهانشاهي

متولد 1350 – شهرستان بابل

فوق دكتراي نانوتكنولوژي از دانشگاه بيرمنگام انگلستان

سوابق :

 • عضو هيئت علمي و همكار دانشگاه هاي تهران
 • دانشيار دانشگاه صنعتي بابل
 • دارنده جوائز علمي و كسب مدال طلا از جشنواره هاي داخلي و خارجي
 • عضو شوراي هماهنگي ستاد نانو رياست جمهوري
 • دبير اجرائي دهمين سمينار علمي محققان ايراني مقيم اروپا
 • دارنده بيش از 100 مقاله در مجلات معتبر علمي و مؤلف 5 كتاب
حمید رضا عشریه بازديد : 385 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:33 نظرات ()

دكتر محمد پوركاظمي

دكتر محمد پوركاظمي

متولد 1339 – شهرستان رامسر

دكتراي تخصصي ژنتيك مولكولي از دانشگاه ولز انگلستان

سوابق :

 • رئيس انستيتو تحقيقات بين المللي ماهيان خاوياري شهيد دكتر دادمان رشت
 • رئيس گروه تخصصي ماهيان خاوياري جهان در اتحاديه IUCN
 • نماينده كشورهاي قاره آسيا در كنفرانس نظارت بر گونه هاي در خطر انقراض CITES
 • دريافت جايزه ملي محيط زيست كشور در سال 1382
 • عضو هيئت مؤسس و هيئت مديره انجمن جهاني حفاظت ماهيان خاوياري جهان WSCS
 • رئيس كارگروه در چندين اجلاس بين المللي برگزار شده در كميته جانوري سايتن در ژوهانسبورگ (آفريقاي جنوبي) ، كوالالامپور (مالزي) ، ژنو (سوئيس) ، ليما (پرو) ، اجلاس در مقر FAO رم (ايتاليا) ، اجلاس اتحاديه اروپا ، بروكسل (بلژيك)
حمید رضا عشریه بازديد : 96 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:32 نظرات ()

دكتر علي اصغر جهانگيري

دكتر علي اصغر جهانگيري

متولد 1324 – شهرستان نوشهر

دكتراي جامعه شناسي از دانشگاه نورث فيلد لندن

سوابق :

 • عضو هيئت علمي دانشگاه تربيت مدرس
 • احداث شهرك توريستي بين المللي ، هتل 5 ستاره ، كلينيك با طبيعت كتابخانه در كندلوس
 • بنيانگذار شركت هگزان
 • احداث انيستيتو آموزشي براي تربيت كارشناسي كشور
حمید رضا عشریه بازديد : 437 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:30 نظرات ()

دكتر محمدعلي دوستاري

 

دكتر محمدعلي دوستاري

متولد 1335 – شهرستان بهشهر

دكتراي مهندسي علوم اطلاعات و توليد از دانشگاه تكنولوژي كيوتو ژاپن

سوابق :

 • عضو انجمن مهندسي ژاپن
 • مدير پروژه طراحي پايه سيستم اتوماسيون سيمان زليتن ليبي
 • مشاور بخش هدايت و كنترل در انجمن صنفي اتوماسيون ايران
 • استاديار دانشكده فني مهندسي دانشگاه شاهد
حمید رضا عشریه بازديد : 157 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:30 نظرات ()

دكتر ايرج مهدوي

دكتر ايرج مهدوي

متولد 1341 – شهرستان قائمشهر

فوق دكتراي مديريت ديجيتال از دانشگاه يانگ سئول كره جنوبي

سوابق :

 • استاد و محقق مركز مديريت و اقتصاد ديجيتال دانشگاه هاي يانگ سئول كره جنوبي در سال هاي 85 و 84
 • معاون پژوهشي دانشگاه علوم و فنون مازندران
 • عضو هيئت مديره داور مقاله هاي بين المللي مديريت
حمید رضا عشریه بازديد : 184 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:27 نظرات ()

دكتر علي اصغر معصومي

دكتر علي اصغر معصومي

متولد 1327 – شهرستان رامسر

فوق ليسانس و دكتراي زيست شناسي با تخصص كار يو سيتهاتيك از فرانسه

سوابق :

 • استاد پژوهشي پايه 28 دانشگاه
 • ثبت 650 گونه گياهان پيچيده به مدت 38 سال
 • همكاري با گياهشناس سال نروژي ، سوئدي براي مطالعه گياهان
 • رئيس سابق بخش تحقيقات گياهشناسي و باغ گياهشناسي ملي كشور
 • عضو شوراي راهبردي سازمان پاركي فرهنگستان علوم
 • عضو هيأت تحريري چندين مجله پژوهشي داخل و خارج
 • عضو هيئت مديره انجمن زيست شناسي كشور ، پژوهشگر نمونه
 • محقق نمونه در گياهان ايران ، تأليف 8 جلد كتاب ، ارئه بيش از 100 مقاله
حمید رضا عشریه بازديد : 63 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:27 نظرات ()

دكتر محمود حسن پور

دكتر محمود حسن پور

متولد 1333 – شهرستان بابل

دكتراي مهندسي سازه از دانشگاه صنعتي اميركبير تهران

سوابق :

 • بازرس طراحي و ساخت كليه سازه هاي اسكلت فولادي پروژه مجتمع فولاد مباركه اصفهان در كشور ايتاليا سال 1361 الي 1364
 • رئيس گروه تخصصي عمران اولويت طرح هاي استان
 • استاديار دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل
حمید رضا عشریه بازديد : 1168 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:24 نظرات ()

دكتر سيد ابراهيم كتابچي

دكتر سيد ابراهيم كتابچي

متولد 1324 – شهرستان بابل

فوق تخصص جراح مغز و اعصاب از دانشگاه هانوفر آلمان

سوابق :

 • گذراندن دو دوره تخصصي در انگليس و آمريكا
 • رئيس بخش جراحي بيمارستان سينا تهران
 • احداث مركز MRI در شهرستان بابل و بابلسر
 • 151 عنوان سخنراني در ايران و ارائه بيش از 50 مقاله در مراكز علمي سراسر دنيا
 • استاد دانشگاه تهران
حمید رضا عشریه بازديد : 3313 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:23 نظرات ()

دكتر غلامرضا كياني

دكتر غلامرضا كياني

متولد 1339 – شهرستان محمودآباد

دكتراي تخصصي زبان و زبانشناسي از دانشگاه اسيكس انگلستان

سوابق :

 • مدير گروه سابق آموزش زبان انگليسي دانشگاه تربيت مدرس تهران
 • مدير گروه زبان خارجي Esp مركز پژوهش تهيه منابع آموزشي علوم انساني تهران
 • رئيس سابق دانشگاه شمال آمل 1381-1384
 • عضو انجمن آموزش زبان دوم در اروپا
 • دانشيار دانشگاه تربيت مدرس تهران 1384 تاكنون
حمید رضا عشریه بازديد : 74 پنجشنبه 25 خرداد 1391 زمان : 11:21 نظرات ()
تبليغات
 • فروشگاه اينترنتی
 • لينک دوستان